Cikkarchívum

Cikkek

Torpedó kézbesítve: 3-1

2010.11.14

Győzelemmel abszolválta soros feladatát a Barcelona a spanyol bajnokságban, 3-1-re ugyanis nyerni tudott a Villarreal ellen, mely kemény ellenállást tanúsított a Camp Nouban. Az első félidőben a játékvezető még jókora segítséggel mérkőzésben tartotta a Villarrealt, így 1-1-el fordultak a csapatok, a második játékrészben azonban két Messi-találat elsötétítette a vendégek reményeit.

Teljes bejegyzés | Menüpont: Cikkarchívum | Hozzászólások: 0

Jön a Ceuta: visszavágó a kupában

2010.11.10

A Barcelona kétgólos előnnyel fogadja a Copa del Rey harmadik fordulójában a Ceuta együttesét, melyet idegenben két hete tartalékos csapattal is simán vert meg, meggyőző játékkal. A fiatalok Ceutában lehetőséget kaptak Guardiola vezetőedzőtől, és minden bizonnyal most is a pályán lehetnek majd, mivel Pep hat alapjátékosát a mérkőzésre sem nevezte, Leo Messi pedig valószínűleg a kispadon kezdi a találkozót.

Teljes bejegyzés | Menüpont: Cikkarchívum | Hozzászólások: 1

Biztos lépés Getafében: 1-3

2010.11.10

A Barcelona összeségében remekül játszott, és megérdemelten, 3-1 arányban győzött a Getafe ellen idegenben a Primera Division 10. fordulójában. Leo Messi ismét gólt szerzett, de betalált David Villa is, illetve Pedro is meglőtte idénybeli első találatát. A Barcelona a fölénye alapján akár nagyobb különbséggel is győzhetett volna, de Gerard Piqué második sárga lappal a kiállítás sorsára jutott a második félidőben, így okozott némi kellemetlenséget csapattársai számára az utolsó 20 percre.

Hajsza a Clásicóig

2010.11.07

Közeledve a november végi El Clásicóhoz egyre nagyobb jelentősége van minden bajnokinak, különösen ha olyan mérkőzésről van szó, mint egy Getafe – Barcelona. A katalán csapatnak hagyományosan meg kell szenvednie a Coliseum Alfonso Pérezben, és néhány évvel ezelőtt egy 4-0-ás, szégyenteljes vereséget is át kellett élnie ott. Most ilyen kimenetelre kevésbé lehet számítani, és segíthet a Barcelonának, hogy a Getafe volt már jobb állapotban is a jelenleginél.

Piqué: Ez a csapat mindig formában lesz

2010.11.05

Gerard Piqué a csütörtöki napon sajtótájékoztatót adott a Ciutat Esportiva Joan Gamper edzőközpont sajtótermében, ahol számos téma szóba került. Piqué beszélt a közelgő Clásicóról, az együttes formájáról, Leo Messiről, valamint kihangsúlyozta, hogy vagy ezzel a stílussal érnek el sikereket, vagy meghalnak, de azt is ezzel a játékfelfogással fogják tenni. A saját nevelésű bekk végül pozitívan szólt a két feltörekvő fiatalról, Bartráról és Fontásról.

Büszke dánok nagy napja

2010.11.03

A Barcelona csak 1-1-es döntetlenre volt képes Dániában a Köbenhavn ellen a BL-csoportkör negyedik fordulójában, mert az első félidőben szerzett Leo Messi gólt villámgyorsan ki tudta egyenlíteni a lelkesen futballozó dán bajnok. A Köbenhavn két héttel ezelőtt Barcelonában még csak szívós ellenfélnek bizonyult, most azonban már azt is megmutatta, hogy nem ok nélkül jutott el a Bajnokok Ligájába, és kulturált, lelkes játékával igazságosan vett el két pontot a spanyol bajnoktól.

Döntő lépés nehéz terepen?

2010.11.02

Sokan talán úgy állnak hozzá a Barcelona koppenhágai látogatásához, hogy a katalán csapat bizonyosan győzni fog, és valószínűleg annyira nem is fog megizzadni a Parken Stadionban. Egészen addig ezen járhat a lelkes szurkoló fantáziája, amíg nem pillant rá a dán alakulat hazai Bajnokok Ligája mérlegére, mely egészen kiemelkedő, hiszen a Köbenhavn az elmúlt 10 meccséből 9-et megnyert, és csak egyet bukott el. Xaviék természetesen ennek hallatára nem fognak remegő lábakkal kifutni a gyepre, de jól teszik, ha odafigyelnek N’Doye-ra, Grönkjaer-ra vagy éppen a „hallásproblémáiról” híres César Santínra.

Gála a javából: 5-0!

2010.11.02

Iskolajátékkal verte az FC Barcelona a Sevillát a Primera Division 9. fordulójában. A katalán együttes az egész mérkőzésen szenzációsan játszott, nem hagyta érvényesülni az andalúzokat, és ezúttal a kapu előtt is pontos és hatékony volt.  Josep Guardiola csapata végül Messi és Villa 2-2, illetve Dani Alves góljával 5-0-ra verte a Sevillát, tehát kiütötte a La Liga egyik legjobb csapatát, így továbbra is tapad a szintén győzelmet arató Real Madridra.

Teljesíteni kell:rangadó a Sevilla ellen

2010.10.30

Pokolian nehéz hónap vár a Barcelonára, ami azonban nem egyenlő a pokolian nehéz mérkőzésekkel, legalábbis ennek a csapatnak erre a feszített tempóra leadott múltbéli reakciót figyelembe véve egyáltalán nem lehetünk biztosak a kiélezett találkozókban. Egy viszont megdönthetetlen:  szombat este a Sevilla vendégszerepel a  Camp Nouban, és megpróbálkozik a katalán együttes legyőzésével.

Vasárnap vagy hétfőn kellemes a Clásico?

2010.10.28

Napok óta folyik a találgatás a Barcelona - Real Madrid szuperrangadó időpontja miatt a spanyol és a nemzetközi sajtóban egyaránt, mert komolyan felvetődött most már az a lehetőség is, hogy a meccset hétfőn játsszák. Az Eurobarca információi szerint az erről szóló hírek ellenére még mindig inkább a vasárnapi rendezés számít esélyesnek a hétfővel szemben, még ha kétségkívül a vasárnap sem tökéletes.